СЕМІНАР-ТРЕНІНГ «ПРОФІЛАКТИКА НАСИЛЬСТВА ТА ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ»

  • image
  • image
  • image
  • image

    Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

    Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, в освітньому закладі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. Символами акції «16 днів проти насильства» є стрічки трьох кольорів – синього, білого та червоного.

    І цього року наш заклад фахової передвищої освіти, ВСП «КТЕФК КНТЕУ», долучився до цієї акції. 8 грудня 2021 року за сприянням Центру у справах дітей та жінок Святошинського району м. Києва «Родинний дім» для здобувачів освіти 1 курсу було проведено семінар-тренінг «Профілактика насильства та торгівлі людьми» в онлайн-форматі. Студенти отримали цікаву та корисну інформацію, поради, контактні телефони відповідних служб.

    Куди ж звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства?

  • викличте поліцію за номером 102;
  • зателефонуйте на Національну “гарячу лінію” за номером телефону: 0 800 500 335 або з мобільного 116 123;
  • якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції;
  • зверніться до фахівця із соціальної роботи, який надасть психологічні консультації;
  • якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей;
  • надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації, наприклад, «Ла Страда Україна». Зокрема, посприяти з одягом для дитини, їжею, ліками.
  • отримати безкоштовну юридичну допомогу можна в Центрах безоплатної правової допомоги. Юристи можуть допомогти із розлученням та захистом майнових прав.

    Бережіть себе!

Залишити коментар