Природа та війна: злочини проти довкілля

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

    Перемога можлива тільки тоді, коли всі відповідально виконують поставлені перед ними задачі. Незважаючи на всі складності, був проведений Круглий стіл «Природа та війна: злочини проти довкілля».

    Повномасштабне вторгнення Росії в Україну призвело до важких екологічних руйнувань. Росія влаштувала воєнний екоцид та своїми діями спричинила масове знищення тваринного та рослинного світу, отруєння атмосфери та водних ресурсів. Саме обговоренню цих тем був присвячений круглий стіл. Он-лайн засідання, організоване цикловою комісією природничо-наукової підготовки ВСП «КТЕФК КНТЕУ», відбулося 17 листопада 2022 року. Більше 40 здобувачів освіти та викладачів взяли участь у обговоренні наступних питань:

1. Загроза ядерної катастрофи (доповідачі Кузьменко Ксенія, МРГ-12,
Телегуз Катерина, ТО-11).
2. Токсичне повітря (доповідач Потькало Софія, ФБС-11).
3. Понівечена земля (доповідач Демченко Максим, ФБС-11).
4. Чи буде питна вода? Стан прісноводних ресурсів (доповідач Рабійчук Анна, ФБС-1).
5. Вплив війни на ландшафт та біорізноманіття (доповідач Кохно Анна, МРГ-11).
6. Заповідники і війна (доповідач Фенько Анастасія, ФБС-11).
7. Заповідник «Асканія-Нова» під час війни (доповідач Бородавка Олександра, ФБС-11).
8. Екологія Чорного моря під впливом війни (доповідач Винник Катерина, ПТБД-11).
9. Відбудова довкілля (доповідачі Кривопишина Олена, Ткаченко Анастасія, МД-21).

    Підсумовуючи всі доповіді пропонуємо підписати петицію щодо засудження дій Росії та посприяти припиненню злочинів екологічного характеру в Україні за посиланням https://www.change.org/p/stop-ecocide-in-ukraine-punish-russia-for-the-crimes-against-environment

    Організація UAnimals закликає іноземні державні та міжнародні громадські організації, еко-активістів, об’єднавшись у єдину коаліцію, допомогти у боротьбі із агресором, що вчиняє екоцид, та спрямувати зусилля на збереження та післявоєнне відновлення навколишнього середовища України.

    Проведення Круглого столу супроводжувалось аварійними ситуаціями, викликаними діями агресора, але це не завадило нам зустрітися і обговорити нагальні питання сьогодення і майбутнього.

    Дякуємо всім, хто був дотичний до проведення цього заходу.

Залишити коментар