Науково-практичний круглий стіл «Українська мова в історії та сучасності

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

     Щороку 21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови.
Мова має особливе значення у житті кожного народу. Українська мова – це не просто слова, це джерело натхнення, що дозволяє нам виражати почуття, емоції та думки в найкрасивіших відтінках, це мелодія, яка заспокоює серце і збуджує уяву, це краплина кольорової фарби на полотні національної культури.

     21 лютого 2024 р. з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у ВСП «Київський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» традиційно відбувся Науково-практичний круглий стіл «Українська мова в історії та сучасності».
Присутніх на заході привітала завідувач відділення фінансів, обліку, економіки та маркетингу Наталія ДУДКА, яка акцентувала увагу на популяризації української мови серед студентства і підкреслила, що це важливий чинник самовизначення нації, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

     З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася кандидат педагогічних наук, вчений секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, Валентина ГОРДІЄНКО. Філологиня окреслила етапи розвитку мови, висвітлила основні законодавчі акти, які були прийняті в Україні за часів незалежності. Науковиця ознайомила студентську спільноту з мовним законодавством, розповіла про функціонування державної мови в освітньому просторі та підкреслила важливість дотримання мовного закону.

     Модератором заходу виступила голова циклової комісії української мови та літератури ВСП «КТЕФК ДТЕУ» Вікторія ГИРИЧ, яка наголосила на цінності вивчення традицій, історії, спілкуванні українською, на важливості знання рідної мови для успішної кар’єри в майбутньому, актуальності питання мовної стійкості сучасної молоді як вагомого чинника збереження вірності рідній українській мові.

     Уповноважена із захисту державної мови Мирослава ЯРОШЕНКО зазначила, що спілкуватися українською мовою не тільки престижно, а й модно та авторитетно, і місія сучасного покоління не тільки поширювати любов до рідної мови, а й зберегти її чистоту для майбутніх поколінь. Адже культура мови – показник загальної культури, освіченості людини, її візитівка.

     Учасники активно долучилися до обговорення проблемних питань під час панельної дискусії.

     Під науковим кервництвом Вікторії ГИРИЧ, Мирослави ЯРОШЕНКО, Світлани КИРИЛЮК та Тетяни БИКОВЕЦЬ
цікаві дослідження представили здобувачі освіти:

ЧЕРНІЙ Ірина(ІД-31) «Українська мова: акценти історії».
ВОЛКОВА Катерина (ПТБД-11) «Роль іншомовних запозичень у розвитку української мови».
ВИННИК Катерина (ПТБД-21) «Сучасна українська мова крізь призму молодіжного сленгу».
ТАРАСЕНКО Анастасія (МРГ-22) «Українська як мова сучасної музики».
ДОКУКІН Богдан (ГРС-22) «Українська ідентичність у кінематографі».
БУРЦЕВА Олександра (МРГ-21) «Українська мова під час війни: ключові тенденції розвитку».
МОРГУН Діана (ГРС-22) «Українська як код нації: чому молоді варто говорити рідною мовою».
Нікіта БАБЕНКОВ (ІД-11) авторська поезія «Україно, рідна моя нене».

     Круглий стіл пройшов у невимушеній атмосфері взаємодії та спілкування, де всі присутні пригадали хронологію заборон української мови, дослідили найдавніші запозичення, поринули у світ молодіжного сленгу та розглянули ключові аспекти, що характеризують сучасну мовну ситуацію.

     Вивчаймо, розвиваймо та використовуймо українську мову в повсякденному житті, бо саме вона робить нашу культуру неповторною та унікальною. Українська – це мова свободи й волі, а також могутня зброя українського народу в боротьбі за незалежність і перемогу. Нехай вона буде завжди нашим джерелом натхнення та єднання!

     Циклова комісія української мови та літератури дякує всім учасникам за співпрацю, цікавий діалог і бажає подальших наукових досягнень та нових творчих звершень.

     Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Залишити коментар